Niekontrolowany wzwód- dlaczego się pojawia i jak nad nim zapanować?

przez | 26 lutego, 2021

Niekontrolowany wzwód może przydarzyć się w różnych, nieodpowiednich sytuacjach. Mężczyźni borykają się z takim zjawiskiem na przykład w trakcie badania lekarskiego czy na basenie. Niekiedy dochodzi do pojawienia się erekcji, bez żadnego wyraźnego powodu. Nagły wzwód może wystąpić z różnych przyczyn, poprzez dotyk, usłyszany dźwięk czy poczuty zapach. Najczęściej z tym kłopotem borykają się nastoletni chłopcy, chociaż niekontrolowany wzwód może także pojawić się u dorosłych mężczyzn.

Przyczyny niekontrolowanego wzwodu

Mężczyźni wiele razy w ciągu dnia myślą o seksie. Niekiedy wystarczy mały bodziec, aby mózg zaczął fantazjować o kontakcie seksualnym. Brak seksu i masturbacji jest główną przyczyny pojawiania się niekontrolowanej erekcji. Odpowiedzialne są za to przede wszystkim hormony działające w organizmie mężczyzny. Sperma produkowana jest nieprzerwanie przez wszystkie dni w roku i to 24h/dobę.

Jeśli abstynencja seksualne trwa bardzo długo, zwiększa się wrażliwość na różne intymne bodźce. Mózg dostaje informację, iż produkowane nasienie, zbyt długo znajduje się w jądrach, przez co dochodzi do zwiększonego kierowania krwi do ciał jamistych penisa, a więc następuje wtedy nagła erekcja.

Ile czasu może utrzymywać się niekontrolowany wzwód?

Problem z niechcianą erekcją jest bardzo uciążliwy. Czasem nie pozwala na normalne życie i ogranicza mężczyznę. Wstydzi się on rozbierać w szatni, pływać na basenie, czy nawet boi się udać do lekarza. Erekcja może utrzymywać się różny czas, wiele zależy od intensywności bodźca seksualnego, jaki został odebrany przez mózg. Zazwyczaj trwa ona od kilku do kilkunastu minut. Jeśli do erekcji doszło bez żadnego bodźca fizycznego, wówczas może ona trwać o wiele krócej, gdyż jedynie kilkanaście sekund. Jest to więc kwestia jak najbardziej indywidualna.

W jakim wieku może pojawić się niekontrolowana erekcja?

Ten kłopotliwy problem zazwyczaj dotyka młodych mężczyzn oraz nastolatków. Nie pojawiają się u nich problemy z erekcją. Nagłe wzwody bardzo rzadko pojawiają się u osób w średnim wieku czy seniorów. Ma to związek z niższym poziomem testosteronu we krwi, które wynika ze starzenia się organizmu. Oczywiście, u osób starszych także może dojść do takiej sytuacji, jednak bardzo rzadko. Ponadto, nagła erekcja dotyka niekiedy osób po przebytych zawałach serca i udarach mózgu.

Niekontrolowany wzwód w miejscu publicznym- jak sobie z nim radzić?

W przypadku pojawienia się nagłej erekcji w miejscu publicznym, dobrym rozwiązaniem jest przyjęcie pozycji siedzącej, aby zmniejszyć jego widoczność. Oprócz tego, nie powinno się myśleć o seksie, a skupić swoją uwagę na czymś zupełnie innym. W sytuacji, kiedy jednak nie można zmienić pozycji swojego ciała, należy nachylić się i poprawić sznurówki na butach. Zgięcie tułowia świetnie hamuje erekcję i zaburza reakcję mózgu na dane bodźce seksualne. Jeśli chce się zakryć wstydliwy obszar ciała, można to zrobić, wykorzystując przedmiot, jaki posiada się przy sobie. Może być to plecak czy siatka.

Jak pozbyć się problemu niechcianej erekcji?

Ważna jest przede wszystkim regularna aktywność seksualna, nie musi być to współżycie z partnerką, skuteczna okaże się masturbacja. Istotne jest więc to, aby rozładowywać swoje emocje, a nie kumulować napięcia seksualnego w sobie. Regularna aktywność seksualna jest najlepszym rozwiązaniem, aby uniknąć problemu z nagłymi erekcjami. Tylko w rzadkich przypadkach sposób ten nie daje zadowalających efektów i niezbędna okazuje się pomoc specjalisty, czyli seksuologa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *