Niedobory witaminy D a kłopoty z erekcją

przez | 18 marca, 2021

Witamina D, która nazywana jest także witaminą słońca, ma ogromne znaczenie w przypadku chęci zachwiania właściwego mechanizmu męskiej erekcji. Jeżeli zatem stwierdzimy u siebie kłopoty z potencją, powinniśmy przemyśleć kwestię zmiany diety i wdrożenia odpowiedniej suplementacji. A co, jeżeli nawet tego typu zmiany nie będą pomocne? To znaczy, iż przyszedł najwyższy czas na udanie się na wizytę do lekarza specjalisty. Witaminy są potrzebne dla zachowania dobrego samopoczucia i stanu zdrowia. Ważna rolę w naszym organizmie pełni witamina D – chodnik ona przed wystąpieniem stanów depresyjnych, udaru, chorób nowotworowych, cukrzycy, czy też nadciśnienia tętniczego. Ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Niemniej jednak niewielka ilość witaminy D w spożywanych przez nas pokarmach sprawia, że łatwo możemy doświadczyć skutków jej niedoborów. 

Jak witamina D wpływa na potencję?

Mężczyźni mający niedobory witaminy D, mogą doświadczać u siebie problemów z prawidłową erekcją. Dzieje się tak z uwagi na to, iż witamina D odgrywa ważną rolę we właściwym funkcjonowaniu komórek, z których zbudowany jest nabłonek wyściełający krwionośne naczynia. Konsekwencję jej niedoborów stanowi mniejszy przepływ krwi w jamistych ciałach penisa – mężczyzna może nie być w ogóle w stanie osiągać zupełnej erekcji, nawet jeśli jest mocno podniecony. Niedobory witaminy D zwiększają ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji, nawet o trzydzieści procent. Na Szczecinie jest to jednakże jedna spośród przyczyn, którą można w bardzo łatwy sposób wyeliminować.

Gdzie znajdziemy witaminę D?

Najlepsze źródło witaminy D, to na pewno słońce. Skóra, która zostanie wystawiona na oddziaływanie słonecznych promieni, będzie ją wytwarzać na skutek procesu syntezy. Co bardzo ważne, na skorzystanie z tychże dobroczynnych właściwości nie ma wpływu zastosowanie kremów zawierających filtry UV. Latem powinniśmy zatem pamiętać o częstym przebywaniu na zewnątrz. Niestety w przeciągu roku mamy wyłącznie parę miesięcy ze słońcem. W pozostałych, czyli od września do kwietnia, musimy trzymać właściwą dietę, a w razie czego wdrożyć również zażywanie suplementów diety. Witaminę D można znaleźć w rybach, na przykład w śledziach, węgorzu, łososiu, czy też w makreli. Zawierają się w swoim składzie również jajka, czy też nabiał i to by było na tyle. W rzeczywistości, z pożywienia możemy uzyskać wyłącznie 30 procent zapotrzebowania dziennego na wspomnianą witaminę D. Lekarze zalecają zatem, żeby w ciemniejszych miesiącach wdrożyć suplementy diety z tą witaminą.

Kiedy suplementacja nam nie pomoże

Niedobory witaminy D mogą przyczynić się do zaburzeń erekcji, niemniej jednak to wyłącznie jedna spośród przyczyn kłopotów z erekcją u panów. Jeżeli zatem mimo wdrożenia suplementów ciągle się z nimi zmagamy, problem musi wynikać z czegoś zupełnie innego. Nie zwlekajmy zatem z udaniem się do lekarza specjalisty. Źródło zaburzeń mogą stanowić różnego rodzaju schorzenia, takiej jak chociażby choroby wątroby, nadciśnienie tętnicze i cukrzyca.

Czasami powodem będzie psychika – przewlekły stres, stany depresyjne czy też obawy o przyszłość. Leczenie zaburzeń w zakresie prawidłowej erekcji oparte jest na eliminacji problemów źródłowych, jak również na farmakologii – leki na potencję, które przepisywane są najczęściej przez lekarzy, to między innymi Levitra, Cialis, czy też Kamagra. Warto wdrożyć również aktywność fizyczną, co pozwoli na lepsze przyswajanie witamin, a tym samym mocniejsze doznania podczas seksu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *